Blog

Czy zdążę do lata?

Statystycznie najczęściej zadawane pytanie w okresie wiosennym.
Chcesz szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. I chcesz od nas informację, że to się uda.

Z naszej strony możesz liczyć na absolutną szczerość. Proces odchudzania może być bardzo szybki i nieskuteczny, albo zrównoważony (co nie oznacza, że super długi), ale przynoszący długofalowe efekty. Zdrowe odżywianie brzmi jak przereklamowane hasło reklamowe. Ze wszystkich stron krzyczą: jedz zdrowo – będziesz silniejszy, jedz zdrowo – będziesz piękna, jedz zdrowo – i co tam chcesz usłyszeć. W obliczu takiego zalewu informacji nie czujesz, aby to zdrowie było czymś wyjątkowym, o co warto naprawdę zadbać. Co więcej, wychodzi na to, że wystarczy łykać magiczne suplementy, aby nie mieć cukrzycy, spalić tłuszcz i spać spokojnie w nocy. Taki styl życia mocno odbija się po latach. Organizm jest szalenie mądrym instrumentem i stale się uczy.
Jesteś rodzicem? To zatrzymaj się w tym momencie i zwróć uwagę na to, co dajesz dziecku na talerz. Nawyki żywieniowe tworzą się już w życiu płodowym, a dzieci w wieku przedszkolnym niczym gąbka łapią przyzwyczajenia, te dobre i te fatalne.

Ale skoro z każdym promykiem słońca uświadamiasz sobie, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, czas aby noworoczne postanowienia przełożyć na czyny. W końcu chcesz zapomnieć o wstydzie i kompleksach ubierając plażową stylizację. Cztery miesiące, bo tyle dzieli nas od wakacji, to całkiem sporo czasu, ale jeżeli zaczynasz od poziomu zero, nie nastawiaj się na wymarzoną fit sylwetkę z okładek czasopism. Postaw sobie realny cel i… zacznij.

RUSZ SIĘ

Postaraj się połączyć ruch z odpowiednią zawartością talerza. O ile o to drugie możemy zadbać za Ciebie, to odpowiedzialność za dawkę ruchu masz na sobie.
Nie masz na siebie pomysłu? Zastanów się, co lubisz robić. Świetnym rozwiązaniem jest karnet na siłownię, gdyż większość z nich jest doskonale wyposażona i umożliwia bardzo różnorodną aktywność.

Cardio, cycling, sztuki walki, różnorodne maszyny, zajęcia fitnes i sprzęt, którego nie masz z pewnością w domu, a do tego inni, którzy motywują Cię do pracy. Nic tak nie odbiera efektów jak spadek motywacji.
Motywacją na pewno będzie to, że codziennie dostaniesz od nas torbę z kompletnym, całodziennym wyżywieniem, obliczonym tak, aby były efekty. To Ty wybierasz, co chcesz osiągnąć. Wchodzisz na naszą stronę, wpisujesz dane w kalkulator i dostajesz info, jaką kaloryczność powinniśmy dla Ciebie przygotować.

ZJEDZ I NAPIJ SIĘ NA ZDROWIE!

Będąc w naszym Foodie Teamie zjesz dokładnie to, co trzeba, bez wysoko przetworzonych składników. Po Twojej stronie leży natomiast odpowiednie nawodnienie. Pij regularnie, zwłaszcza, gdy podejmujesz aktywność fizyczną.

 

foodiediet.pl

Wczytaj więcej... Obserwuj nas na Instagramie