Blog

Jesz, czy się odżywiasz?

W dzisiejszych czasach ludzie skupiają się przede wszystkim na zaspokajaniu własnych potrzeb. Żyją w ciągłym pędzie, nie zwracając uwagi na to, co i jak jedzą. Niwelują głód bez względu na to, jakiej jakości posiłek spożywają. Taki tryb prowadzi niestety bardzo często do wielu przykrych konsekwencji, począwszy od nadwagi i otyłości, po miażdżycę, choroby serca oraz schorzenia układu ruchu.

Czy podczas spożywania posiłku zastanawiasz się nad tym, jak wpływa on na Twój organizm?

Na przykład: wstajesz rano, wypijasz kawę i jesz pół bułki z dżemem. Kolejny posiłek to zamówiona do biura pizza. Wracasz zmęczony do domu i łapiesz za krakersy podczas odpoczynku przed telewizorem. Na kolację podjedziesz po kebaba. W ciągu całego dnia wypijesz butelkę coli i 2 herbaty. Na dobranoc jeszcze lampka wina. I cyk. Kolejny krok zbliżający Cię do tysiąca schorzeń gotowy.

Zauważasz problem?

Podczas całego dnia, nie przyjąłeś praktycznie żadnych wartości odżywczych potrzebnych organizmowi. Co więcej, zaserwowałeś mu ogromną dawkę soli, nie pijąc ani jednej szklanki wody. Dodałeś do tego solidną dawkę cukru. Wiesz, jakie będą tego skutki? Rano obudzisz się zmęczony. Nie będziesz miał sił, aby w pełni wykorzystać dzień. Twoje samopoczucie nie będzie na najlepszym poziomie. Po czasie zaczniesz zauważać problemy z trawieniem i zatrzymaniem wody. Następne przyjdą nadprogramowe kilogramy. Kontynuując ten schemat przez kilka lat, będziesz na doskonałej drodze do rozwoju różnorodnych chorób.

A jak mogłoby to wyglądać?

Wstajesz o 7:00. Rozpoczynasz od porannej wizyty w łazience. Około 7:30 jesz omlet z warzywami, wypijasz kawę. W biurze pilnujesz regularnego spożywania wody (1,5 litra w ciągu dnia to Twoje minimum). Około godziny 14:00 spożywasz kolejny posiłek, przykładowo makaron ryżowy z kurczakiem, z marchewką, papryką i sosem sojowym. Wracasz do domu po pracy. Idziesz na spacer. Następny posiłek spożywasz o godzinie 18:00. Są to ziemniaki z filetem z kurczaka i sałatką. Na koniec kolacja składająca się z domowego burgera.

Co się zmieniło?

Dzięki regularnemu spożywaniu posiłków zadbałeś o prawidłową pracę swojego metabolizmu. Wypijając odpowiednią ilość wody, unormowałeś gospodarkę wodną organizmu. Dostarczyłeś mu wielu wartościowych makro i mikro składników. Zrobiłeś ogromny krok w kierunku zdrowia.

A teraz, dostrzegasz różnicę pomiędzy jedzeniem a odżywianiem?

Wiemy, jak trudno znaleźć czas na dbanie o odpowiednią dietę, kiedy wszystko dookoła pędzi z zastraszającym tempem. I dlatego jesteśmy. Chcemy pomóc Ci zadbać o Twoje zdrowie, maksymalnie to ułatwiając. Przygotowujemy pełnowartościowe posiłki przygotowane z najwyższej jakości składników. Dostarczamy je do Ciebie codziennie w wybranych przez Ciebie godzinach. Jeśli nie chcesz, lub nie lubisz konkretnych składników- wyeliminujemy je z Twojej diety. Pozwól sobie na długie życie w zdrowiu. Zadbaj o to, co jesz.

foodiediet.pl

Wczytaj więcej... Obserwuj nas na Instagramie