Blog

KETO dla wiecznie zmęczonych

Jeżeli tu jesteś, najpewniej interesujesz się dietą keto. Tak w skrócie, jest to dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa. Taki mechanizm nie jest przypadkowy, a ma ściśle określony cel – uczy Twoje ciało, że może korzystać z własnego tłuszczu, jako źródła energii, gdyż wcale nie potrzebuje węgli, aby funkcjonować.

Nie da się ukryć, że dieta ketogeniczna stała się po prostu modna. W sieci krąży wiele informacji na jej temat, a influencerzy zachwalają jej działanie. Cudowne efekty, czyli właściwie co?

  • zdecydowany wzrost energii życiowej
  • obniżenie poziomu cukru we krwi
  • poprawa kondycji ciała i utrata zbędnych kilogramów

Czyli dieta cud dla każdego? Bo kto z nas nie walczy z permanentnym przemęczeniem i nie marzy o smukłej, wysportowanej sylwetce?

To teraz trochę teorii. Dieta ketogeniczna mobilizuje wątrobę do produkowania ciał ketonowych, które są świetnym substytutem źródła energii, które w standardowej diecie dostarcza glukoza. Prościej? Zmieniamy paliwo naszego organizmu z cukru na tłuszcz.
Zjawisko to nazywa się ketozą, ale pamiętajcie, że nie jest to jednoznaczne z samą dietą. Nasze rozwiązanie to stworzenie warunków do takich właśnie mechanizmów.

Początki nie są łatwe, zwłaszcza dla osób, które na co dzień kochają słodycze, makarony, bułeczki. W okresie, gdy nagle tego zabraknie, poczujesz się nieswojo. Powalczysz trochę z pokusami, jednak wiedząc, że to naturalny stan, zaakceptujesz to i zrobisz duży krok do przodu. Co poczujesz? Że potrafisz wstać przed budzikiem! Co więcej, przechodząc na dietę ketogeniczną obniżasz poziom insuliny, który jest odpowiedzialny za wiele chorób, stanów zapalnych i złego samopoczucia. Borykasz się z grzybicami, często się przeziębiasz? A może od miesięcy nie możesz zrzucić nadmiernych kilogramów, a Twoja talia wygląda, jakby oplótł ją wąż boa? Zwróć uwagę, czy w Twojej diecie nie ma zbyt dużo cukru.
Warto regularnie wykonywać badania krwi, aby monitorować podstawowe parametry, w tym również poziom cholesterolu.

Dzięki zdrowym nawykom żywieniowym, o które zdecydowanie łatwiej na diecie pudełkowej, pozbędziesz się zachcianek i ciągłego uczucia głodu. Od rana wiesz, że czeka na Ciebie torba pełna pyszności, na cały dzień. Na keto nauczysz się, że Twój organizm potrafi na sobie polegać.

Teraz Twoja kolej. Zamów swój zestaw, dobierając odpowiednią kaloryczność. Jak ro zrobić? Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora kalorii na stronie głównej. My również jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

foodiediet.pl

Wczytaj więcej... Obserwuj nas na Instagramie