Blog

Catering dietetyczny – co to takiego?

O modnej wśród gwiazd diecie pudełkowej na pewno wielu już słyszało. Catering dietetyczny nie powstał jednak wyłącznie z myślą o celebrytach. Firmy cateringowe swoją ofertę kierują do wszystkich, niezależnie od statusu materialnego, miejsca zamieszkania czy upodobań kulinarnych.

Catering dietetyczny – nie tylko diety niskokaloryczne

Dieta kojarzy się jednoznacznie z wyrzeczeniami i walką o szczuplejszą sylwetkę. Jednak w rzeczywistości dieta to sposób żywienia, niekoniecznie oznaczający spożywanie posiłków poniżej zapotrzebowania kalorycznego. Catering dietetyczny ma zatem nie tylko wspierać proces odchudzania, a po prostu zapewniać zdrowe, zbilansowane posiłki.

Firmy cateringowe oferują diety o określonej kaloryczności, dzięki którym odchudzanie jest skuteczne. Oferują również zestawy posiłków, które pozwolą utrzymać wagę na aktualnym poziomie. Oprócz tego, w ofercie niektórych firm znajdują się diety dla wegetarian, diabetyków, osób trenujących czy zawodników sportów wytrzymałościowo-siłowych.

Od czego pochodzi nazwa „dieta pudełkowa”?

Catering dietetyczny nazywany jest dietą pudełkową, ponieważ posiłki trafiają do klienta w wygodnych opakowaniach, które można wszędzie ze sobą zabrać. Każdy posiłek zapakowany jest w osobne pudełko. Jeśli jest taka możliwość, jedzenie można przełożyć na talerz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spożywać je bezpośrednio z pudełka. Niekiedy wymaga jedynie podgrzania.

Catering dietetyczny – jak to działa?

Wystarczy wejść na stronę firmy cateringowej i wybrać interesującą nas dietę. Jeśli chodzi o naszą firmę, do wyboru są cztery diety (Basic, Basic Sport, Paleo, Samuraj). W każdym przypadku należy zaznaczyć, jaka kaloryczność nas interesuje oraz jak długo chcemy korzystać z oferty. Realizujemy nawet jednodniowe zamówienia. Jeśli klient zdecyduje się na zamówienie powyżej 20 dni, otrzymuje rabat.

Posiłki przygotowywane są z najwyższą starannością, pakowane w pudełka i dostarczane pod wskazany adres. Może to być miejsce zamieszkania, miejsce pracy lub inny punkt na mapie. Niektóre firmy cateringowe dostarczają posiłki każdego dnia, inne kilka razy w tygodniu. Foodie Diet Catering zamówienia realizuje każdego ranka. Jeśli zamówienie złożysz do godziny 14, swoją dietę otrzymasz już następnego dnia.

Większość firm cateringowych wyznacza strefy darmowej dostawy. Zwykle posiłki dowożone są dużo dalej, ale za dodatkową opłatą. Nasza firma realizuje zamówienia na terenie Bielsko-Białej, Żywca, Kęt, Jaworza, Szczyrku i okolic.

Catering dietetyczny i jego zalety

Catering dietetyczny to bardzo wygodne rozwiązanie. Osoba, która zdecyduje się na jego zamówienie, nie musi robić zakupów spożywczych, nie musi też gotować. Otrzymuje pięć gotowych do spożycia, zdrowych, zbilansowanych, do tego bardzo smacznych posiłków. Dla osób, które chcą schudnąć, jest to idealne rozwiązanie. Brak konieczności robienia zakupów i stania nad przysłowiowymi garami powoduje, że nie ulegamy pokusom. Nie musimy również liczyć kalorii, a spożywanie pięciu zdrowych posiłków w równych odstępach czasu zapobiega napadom wilczego głodu.

 

 

foodiediet.pl

Wczytaj więcej... Obserwuj nas na Instagramie